Łódzkie promuje start-upy

Centrum Transferu Technologii Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi wraz z Urzędem Marszałkowski w Łodzi zaprasza wszystkich studentów na cykl czterech spotkań mających na celu integrację i promowanie idei łódzkich start'upów.

Każde ze spotkań informacyjnych odbywać się będzie na innej Uczelni, a w ich organizację i promocję włączone są wszystkie 4 łódzkie uczelnie będące współorganizatorami cyklu:
Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi, Politechnika Łódzka, Uniwersytet Łódzki i Uniwersytet Medyczny w Łodzi.

W programie przewidziano:

• profesjonalny networking, który pozwoli na wymianę kontaktów i nawiązanie niezbędnych znajomości poza obrębem macierzystej Uczelni;
  • prezentację case study (firmy start upowej, która odniosła sukces ogólnopolski a nawet światowy),
  • prezentację merytoryczną interesującą dla studentów wszystkich Uczelni;
  • wystąpienie przedstawiciela korporacji dotyczącą możliwości współpracy korporacji i start upów.

Podczas trwania całego spotkania obecne będą podmioty dysponujące mechanizmami wspierania start upów w Regionie oraz umożliwiony zostanie uczestnikom kontakt z mentorem, któremu będą mogli przedstawić swój pomysł i uzyskać poradę w jaki sposób dalej nad nim pracować.

Zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby (studentów, absolwentów, pedagogów) mających pomysły na swój biznes oraz chcących poznać łódzki rynek start'upowy.

Pierwsze spotkanie z cyklu odbędzie się:
25 marca 2015 r. na Politechnice Łódzkiej w Fabryce Inżynierów,
ul. Stefanowskiego 1/15, budynek A18 | Mapa

Pobierz agendę spotkania w PDF

Kolejne spotkania odbywać się będą:

• W drugiej połowie maja 2015 r. na Uniwersytecie Łódzkim;
  • Pod koniec października 2015 r. na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi;
  • Na początku grudnia 2015 r. na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.