4. Stylizacja, aranżacja i dekoracja wnętrz na Wydziale Tkaniny i Ubioru

Wydział Tkaniny i Ubioru

Opiekun studiów podyplomowych: mgr Izabela Walczak

Studia adresowane są do absolwentów wyższych uczelni na poziomie licencjatu jak i studiów magisterskich, zainteresowanych poszerzeniem wiedzy i umiejętności z zakresu stylizacji wnętrz o charakterze mieszkalnym i użytkowym, do osób pragnących nauczyć się, jak upiększać swoje mieszkanie, nadać mu niepowtarzalny klimat.

Zakres programowy obejmuje:

Zajęcia praktyczne związane z:

• projektowaniem i stylizacją wnętrz, dla których wsparciem jest nauka programów komputerowych ArchiCAD oraz Scketchup,
  • kompozycją, światłem, kolorem we wnętrzu, na zajęciach słuchacze poznają zasady kompozycji, łączenia kolorów, ich psychologicznego oddziaływania, a także wiele praktycznych trików kolorystycznych,
  • innowacyjnym obiektem do wnętrza takim jak: dywan, siedzisko, stoły, lampy i inne dekoracyjne obiekty,
  • nowymi mediami dekoracji tkanin czyli nowe technologie druku na tkaninie,
  • malarstwem, rysunkiem, rzeźbą,
  • technikami rękodzielniczymi – nauką tradycyjnych technik tkackich, splotów, haftu, koronki etc
  • konserwacja i replikowaniem mebli stylowych,
  • kreatywnym papierem jako nowoczesnym medium twórczym.

Zajęcia teoretyczne związane z wykładami z historii wnętrz XX wieku, historii design XX wieku.

Studia podyplomowe kończą się obroną dyplomu podczas, którego Słuchacze prezentują wszystkie realizacje stworzone podczas całego toku studiów podyplomowych (2 semestry).
Ponadto na dyplom Słuchacze przygotowują dokumentację reprodukcyjną w/w realizacji nagraną na nośniku CD/DVD (płyta CD/DVD zostaje w Akademii).

Podczas dyplomu Komisja składająca się z wyznaczonych Wykładowców, uczestniczących w procesie kształcenia, ocenia końcowe prace Słuchaczy wystawiając ocenę (ocena końcowa znajduje się na świadectwie ukończenia studiów podyplomowych).

• w dwóch ratach po 2400 zł za semestr (pierwszą ratę najpóźniej na 2 tygodnie przed rozpoczęciem zajęć, drugą ratę do 1 lutego)

• program obowiązujący od roku akademickiego 2017/2018 – pobierz (.pdf)

Plan zajęć

• plan zajęć na semestr letni 2017/2018 – pobierz (.pdf)