3. Projektowanie architektury wnętrz i wystawiennictwa na Wydziale Wzornictwa i Architektury Wnętrz, w ramach kierunku Architektura wnętrz,

Wydział Wzornictwa i Architektury Wnętrz

Opiekun studiów podyplomowych: dr hab. Robert Sobański

Studia podyplomowe dają wiedzę z zakresu Projektowania Architektury Wnętrz i Wystawiennictwa. Podnoszą umiejętności profesjonalnego projektowania zarówno wnętrz mieszkalnych, obiektów użyteczności publicznej jak i wystawiennictwa. Pozwalają absolwentowi opanować cały proces projektowy - od idei, poprzez dokumentację wykonawczą, aż do sposobów współpracy z klientem. Przygotowują absolwentów do analizowania wartości projektów, spasowania treści komunikatu, estetyki i wartości plastycznych; umiejętnej oceny jakości rozwiązań co umożliwi absolwentom podjęcie pracy w sektorze rynku dotyczącym urządzania wnętrz i doradztwa jemu towarzyszącemu. Pozwolą na opracowywanie ekspozycji w przestrzeniach otwartych i zamkniętych, wystaw obiektów sztuk plastycznych, wystawiennictwa muzealnego, przestrzeni wystawienniczych komercyjnych.

Zajęcia prowadzone są w 1 grupie wykładowej oraz 2 grupach ćwiczeniowych:

I grupa (zaawansowana) to osoby posiadające wykształcenie kierunkowe bądź doświadczenie w obszarze projektowania wnętrz.

II grupa (podstawowa) to osoby zaczynające przygodę z projektowaniem wnętrz.

Warsztaty komputerowe prowadzone są w pracowniach komputerowych CYCERON w podziale na 4 grupy komputerowe.

Studia pozwalają absolwentowi opanować cały proces projektowy - od idei, poprzez dokumentację wykonawczą, aż do sposobów współpracy z klientem. Student podnosi swoje umiejętności projektowania przestrzeni wnętrz o różnych funkcjach, od mieszkalnych po wielofunkcyjne wnętrza użyteczności publicznej i projektowanie wystaw. Jest przygotowany do analizowania wartości projektów, sprasowywania treści komunikatu i estetyki do wymagań klienta/inwestora; umiejętnej oceny jakości rozwiązań co umożliwi absolwentom podjęcie pracy w sektorze rynku urządzania wnętrz i doradztwa jemu towarzyszącemu. Jako architekt wnętrz będzie sprawnie funkcjonował samodzielnie jak również umiejętnie współdziałał w zespołach. Studia pozwolą mu na opracowywanie ekspozycji w przestrzeniach otwartych i zamkniętych, wystaw obiektów sztuk plastycznych, wystawiennictwa muzealnego z elementami projektowania przestrzeni wystawienniczych komercyjnych. Zajęcia realizowane są w formule wykładów i ćwiczeń koncepcyjnych mających na celu stworzenie projektów określonej przestrzeni. Postępy w projektowaniu są wspomagane korektami, dyskusjami i konsultacjami w trakcie zajęć.

Studia podyplomowe prowadzone są przez praktyków, projektantów, wykładowców Wydziału Wzornictwa i Architektury Wnętrz.

Studia podyplomowe kończą się obroną pracy dyplomowej, tj. publiczną prezentacją pracy zrealizowanej podczas studiów przed komisją składającą się z wyznaczonych wykładowców prowadzących zajęcia projektowe. Podczas obrony pracy dyplomowej słuchacz otrzymuje ocenę końcową, która znajduje się na świadectwie ukończenia studiów podyplomowych.

• w dwóch ratach po 2400 zł za semestr (pierwszą ratę najpóźniej na 2 tygodnie przed rozpoczęciem zajęć, drugą ratę do 1 lutego)

• program obowiązujący od roku akademickiego 2017/2018 – pobierz (.pdf)

Plan zajęć

• plan zajęć na semestr letni 2017/2018 – do pobrania w październiku 2017 roku