8. FOOD DESIGN

Francis Picabia / porządek / szyba; autorzy: Donata Grzywa,  Linda Olejniczak, Gosia Grąbczewska, Maria Pereira, Łukasz Charliński; Giorgio de Chirico / piasek / organiczne; autorzy: Klaudia Balcerowska, Zenobia Zielińska Edyta Cieślak-Kudła; Salvador Dali / faktura / poduszka; autorzy: Alina Bednarz, Ania Krawczyk, Patrycja Le Than

CEL STUDIÓW

Celem studiów podyplomowych FOOD DESIGN jest:

• kształtowanie wiedzy i rozwijanie umiejętności związanych z szeroko pojętym FOOD DESIGN.
  • zapoznanie słuchaczy z twórczymi sposobami kreowania i wykorzystania wzornictwa w obszarze FOOD DESIGN,
  • poznanie procesu projektowego w ścisłym sprzężeniu z szerokim kontekstem, jakim jest branża kulinarna,
  • stymulacja kreatywnego myślenia, nauka budowania założeń projektowych, świadomy, metodyczny rozwój projektu.

Studia stanowią przestrzeń wymiany doświadczeń, wiedzy, umiejętności dla osób pragnących mieć wpływ na kształt polskiego wzornictwa w obszarze FOOD DESIGN.

Zajęcia mają na celu uwolnienie potencjału twórczego, dając maksimum wiedzy praktycznej i pozwalając uczestnikom rozwiązywać konkretne problemy, analizować wybrane przypadki oraz doskonalić własne umiejętność a przede wszystkim inspirować do tworzenia autorskich rozwiązań.

Program studiów kładzie szczególny nacisk na warsztaty projektowe ze szczególnym uwzględnieniem wzornictwa w obszarze FOOD DESIGN.

Studia podyplomowe FOOD DESIGN łączą w sobie wiele dziedzin, podobnie jak sfera którą eksplorują. Ten krótki i intensywny program wymaga od słuchaczy zaangażowania, jednak osiągnięte rezultaty gwarantują wielopoziomową satysfakcję.

Efektem będą autorskie projekty – nowe rozwiązania np. dla branży gastronomicznej lub spożywczej. Rezultaty mogą wykroczyć poza obszar biznesu i stać się krytycznym komunikatem, wizualnym komentarzem rzeczywistości.

Studia podyplomowe FOOD DESIGN realizowane są na Wydziale Tkaniny i Ubioru wiodącym wśród jednostek naukowo - dydaktycznych w Polsce.

Studia podyplomowe kończą się obroną pracy dyplomowej, tj. publiczną prezentacją pracy zrealizowanej podczas całego toku studiów.

ADRESACI STUDIÓW

Pierwsze w Polsce studia podyplomowe w zakresie FOOD DESIGN skierowane są do osób, które posiadają dyplom ukończenia dowolnych studiów wyższych ale przed wszystkim do:

• pasjonatów i poszukiwaczy dobrego smaku w designie,
  • miłośników designu i kulinariów,
  • menadżerów restauracji,
  • kucharzy,
  • dziennikarzy, blogerów kulinarnych,
  • osób wiążących swoją przyszłość zawodową z szeroko pojętym FOOD DESIGN,
  • osób pragnących mieć wpływ na polskie wzornictwo.

• jednorazowo całą kwotę, 5600 zł (najpóźniej na 2 tygodnie przed rozpoczęciem zajęć)
  • w dwóch ratach po 2800 zł za semestr (pierwszą ratę najpóźniej na 2 tygodnie przed rozpoczęciem zajęć, drugą ratę do 1 lutego)
  • w ośmiu ratach po 700 zł miesięcznie (pierwszą ratę najpóźniej na 2 tygodnie przed rozpoczęciem zajęć, kolejne raty do 1 każdego miesiąca)

Planowany termin rozpoczęcia kolejnej edycji: październik 2018