8. FOOD DESIGN (Projektowanie Kulinariów) na Wydziale Tkaniny i Ubioru

Wydział Tkaniny i Ubioru

Opiekun studiów podyplomowych: dr Dominika Krogulska-Czekalska

Francis Picabia / porządek / szyba; autorzy: Donata Grzywa,  Linda Olejniczak, Gosia Grąbczewska, Maria Pereira, Łukasz Charliński; Giorgio de Chirico / piasek / organiczne; autorzy: Klaudia Balcerowska, Zenobia Zielińska Edyta Cieślak-Kudła; Salvador Dali / faktura / poduszka; autorzy: Alina Bednarz, Ania Krawczyk, Patrycja Le Than

Pierwsze w Polsce studia podyplomowe w zakresie Projektowanie Kulinariów (FOOD DESIGN) skierowane są do:

• pasjonatów i poszukiwaczy smaku,
  • miłośników designu i kulinariów,
  • menadżerów restauracji,
  • kucharzy,
  • dziennikarzy, blogerów kulinarnych,
  • osób wiążących swoją przyszłość zawodową z szeroko pojęta branżą kulinarną,
  • osób chcących nauczyć się jak otworzyć i prowadzić biznes w otoczeniu kulinariów,
  • osób pragnących mieć wpływ na kształt polskich kulinariów.

Celem studiów podyplomowych FOOD DESIGN jest:

• kształtowanie wiedzy i rozwijanie umiejętności związanych z szeroko pojętym FOOD DESIGN.
  • zapoznanie słuchaczy z twórczymi sposobami kreowania i wykorzystania kulinariów,
  • poznanie procesu projektowego w ścisłym sprzężeniu z szerokim kontekstem, jakim jest branża kulinarna,
  • stymulacja kreatywnego myślenia, nauka budowania założeń projektowych, świadomy, metodyczny rozwój projektu.

Studia stanowią przestrzeń wymiany doświadczeń, wiedzy, umiejętności dla osób pragnących mieć wpływ na kształt polskich kulinariów.

Efektem będą projekty o potencjale wdrożeniowym – nowe rozwiązania np. dla branży gastronomicznej lub spożywczej. W zależności od kapitału kulturowego wniesionego przez słuchacza, rezultaty mogą wykroczyć poza obszar biznesu i stać się krytycznym komunikatem, wizualnym komentarzem rzeczywistości, bądź scenariuszem dla przyszłych pokoleń.

Program studiów zakłada serię wykładów z zakresu antropologii kulturowej ze szczególnym uwzględnieniem kulinariów, zajęcia praktyczne prowadzone w systemie warsztatowym i projektowymi, mające na celu uwolnienie potencjału twórczego, wizyty studyjne wybitnych specjalistów, praktyków w danej dziedzinie, dające maksimum wiedzy praktycznej i pozwalające uczestnikom rozwiązywać konkretne problemy, analizować wybrane przypadki oraz doskonalić własne umiejętność a przede wszystkim inspirować do tworzenia autorskich rozwiązań.

Kierunek łączy w sobie wiele dziedzin, podobnie jak sfera którą eksploruje. Ten krótki i intensywny kurs wymaga od słuchaczy zaangażowania jednak osiągnięte rezultaty gwarantują wielopoziomową satysfakcję.

• jednorazowo całą kwotę, 5600 zł (najpóźniej na 2 tygodnie przed rozpoczęciem zajęć)
  • w dwóch ratach po 2800 zł za semestr (pierwszą ratę najpóźniej na 2 tygodnie przed rozpoczęciem zajęć, drugą ratę do 1 lutego)
  • w ośmiu ratach po 700 zł miesięcznie (pierwszą ratę najpóźniej na 2 tygodnie przed rozpoczęciem zajęć, kolejne raty do 1 każdego miesiąca)

• program obowiązujący od roku akademickiego 2017/2018 – pobierz (.pdf)