7. Ilustracja i komiks z elementami preprodukcji gier i filmów na Wydziale Grafiki i Malarstwa, w ramach kierunku Malarstwo

Wydział Grafiki i Malarstwa

Opiekun studiów podyplomowych: prof. Gabriel Kołat

Pierwsze w Polsce studia podyplomowe w zakresie ILUSTARCJA I KOMIKS Z ELEMENTAMI PREPRODUKCJI GIER I FIMÓW skierowane są:

• do miłośników ilustracji, komiksu i gier komputerowych,
  • do osób, które posiadają zainteresowania związane z szerokim obszarem sztuk wizualnych.

Celem studiów podyplomowych jest kształtowanie wiedzy i rozwijanie umiejętności Słuchaczy w zakresie:

• tworzenia ilustracji i komiksu, noweli komiksowej, rysunku storyboard, ilustracji książkowej, ilustracji prasowej, adaptacji krótkiej formy literackiej w formie prezentacji wizualnej,
  • malarstwa i rysunku komiksowego i ilustracyjnego,
  • technik filmowych - preprodukcji (animacja, multimedia) czy gier komputerowych, np. storyboard'u, conceptArt'u,
  • tworzenia paneli produkcyjnych i prezentacyjnych,
  • swobodnego prezentowania swoich koncepcji za pomocą szybkiego szkicu malarskiego czy rysunkowego, prewizualizacji- scenariusz obrazkowy, tradycyjnych i cyfrowych technik malarskich, i rysunkowych.

Program studiów kładzie szczególny nacisk na wykształcenie umiejętności praktycznych, rozwijanie kreatywności i własnego stylu artystycznego oraz na dostarczenie wiedzy z zakresu grafiki, sztuk wizualnych, aktualnych tendencjach i zjawiskach w/w dziedzin sztuki. Słuchacz poznaje techniki tradycyjnego i współczesnego obrazowania.

Po ukończeniu studiów podyplomowych słuchacz posiada świadomość warsztatu wykorzystując formy obrazowania w zakresie technik cyfrowych i tradycyjnych.

Studia podyplomowe przygotowują absolwentów do pracy w agencjach reklamowych, wydawnictwach, studiach filmowych i współpracy z autorami warstwy fabularnej komiksu. Absolwenci mogą również pracować jako freelancerzy lub realizować własne projekty wydawnicze.

Wykładowcy to najwybitniejsze postaci europejskiego komiksu, ilustracji, malarstwa, rysunku, grafiki oraz wizualizacji przestrzeni w nowych mediach. Wykładowcy - pobierz (.pdf)

Cena: 4800 zł za dwa semestry - dotyczy roku akademickiego 2016/2017

• w dwóch ratach po 2400 zł za semestr (pierwszą ratę najpóźniej na 2 tygodnie przed rozpoczęciem zajęć, drugą ratę na 2 tygodnie przed rozpoczęciem zajęć w drugim semestrze)
  • w ośmiu ratach po 600 zł miesięcznie (pierwszą ratę najpóźniej na 2 tygodnie przed rozpoczęciem zajęć, kolejne raty do 10-tego każdego miesiąca)

• program obowiązujący od roku akademickiego 2016/2017 - pobierz (.pdf)

• Terminy zjazdów obowiązujące w roku akademickim 2016/2017 - pobierz (.pdf)

• Zakładane efekty kształcenia - pobierz (.pdf)

Zajęcia odbywają się w języku polskim, w trybie niestacjonarnym, podczas zjazdów weekendowych (sobota - niedziela), zazwyczaj dwa razy w miesiącu, 15 zjazdów - zobacz terminy (.pdf)

Zajęcia trwają zazwyczaj w soboty od godz. 10:00 do 20:00, w niedzielę od godz. 9:00 do 16:00.

Planowany termin rozpoczęcia kolejnej edycji: październik 2016

A. Pawłowski A. Pawłowski A. Pawłowski