5. Projektowanie graficzne na Wydziale Grafiki i Malarstwa, w ramach kierunku Grafika,

CEL STUDIÓW

Zakładanym celem studiów podyplomowych jest:

• nauczenie słuchacza wszystkich etapów kreacji komunikatu reklamowego począwszy od analizy rynku, briefingu, formułowania założeń projektowych, kończąc na autorskiej realizacji projektu w programach komputerowych,
  • wykształcenie świadomego projektanta mogącego samodzielnie podejmować zadania projektowe i je skutecznie wykonywać.

Główne grupy zagadnień projektowych to:

• umiejętność tworzenia kreatywnej grafiki - ważnego elementu we współczesnej komunikacji wizualnej,
  • umiejętność budowania złożonych układów typograficznych,
  • umiejętność budowania ścisłej zależności między treścią a formą przekazu wizualnego,
  • umiejętność wykorzystania fotografii do celów reklamowych,
  • umiejętność budowania skrótu plastycznego,
  • umiejętność projektowania identyfikacji korporacyjnej.

Zajęcia realizowane są zarówno w formie wykładów, warsztatów komputerowych jak i ćwiczeń praktycznych wykonywanych po indywidualnych korektach z wykładowcą.

Studia podyplomowe kończą się obroną pracy dyplomowej, tj. publiczną prezentacją pracy zrealizowanej podczas całego toku studiów.

ADRESACI STUDIÓW

Studia adresowane są do osób, które posiadają dyplom ukończenia dowolnych studiów wyższych, pasjonują się projektowaniem graficznym, szeroko pojętą grafiką reklamową, pracujących bądź pragnących w przyszłości pracować w agencjach reklamowych, wydawnictwach czy instytucjach powiązanych z mediami. Wszystkich tych, którzy pragną rozwinąć się intelektualnie, technicznie i twórczo we wszystkich dziedzinach niezbędnych w pracy współczesnego projektanta grafika.

PO UKOŃCZENIU STUDIÓW

Studia podyplomowe przygotowują absolwentów do pracy jako projektant grafik, potrafiący pracować samodzielnie jak również umiejętnie współdziałać w zespole.

Czesne za cały rok: 5000 zł

• jednorazowo całą kwotę, 5000 zł (najpóźniej na 2 tygodnie przed rozpoczęciem zajęć)
  • w dwóch ratach po 2500 zł za semestr (pierwszą ratę najpóźniej na 2 tygodnie przed rozpoczęciem zajęć, drugą ratę do 1 lutegp)
  • w ośmiu ratach po 625 zł miesięcznie (pierwszą ratę najpóźniej na 2 tygodnie przed rozpoczęciem zajęć, kolejne raty do 1 każdego miesiąca)